Niebanalne ziemniaki
06.02.2023

Ziemniaki tuczą. Na diecie to nie można ziemniaków. Zredukuj węglowodany, a szybciej schudniesz. Przyjdź do Studio Diety Greenfit i przekonaj się, jak te stwierdzenia nasi specjaliści chowają między bajki :-) A poniżej przepis na pyszne, pachnące letnim ogniskiem ziemniaki hasselback!

 

Quesadilla dla leniwych
08.02.2022

Brak czasu to najczęściej powielany argument przeciw, kiedy chcemy zbudować wartościową dietę. A to nie koniecznie dobry argument. Zarówno kolorowa kanapka jak i meksykańska quesadilla, to dania, które przyrządzisz na prawdę szybko. I pamiętaj - rób od razu porcje na kilka dni. W pędzie życia codziennego, bardzo sobie za to podziękujesz :-)

Słodko i zdrowo?
08.02.2022

Przyzwyczaj swój organizm do mniejszych dawek cukru. Zamiennie za słodycze jedz owoce, a kiedy potrzebujesz, zrób domowe słodkości. Pamiętaj - one również są źródłem cukru i nie powinny Ci mydlić oczu i pozwalać na objadanie się. Kontrola porcji, to ważna kwestia. Ale jeśli satysfakcjonuje Cię takie źródło słodyczy i możesz zamienić przetworzonego batonika na domowe kulki mocy, to będzie nieco bardziej wartościowa opcja. I jeszcze jedno - jeśli raz na czas, zjesz kawałek swojego ulubionego słodycza ze sklepu, to świat się nie zawali. Podejście do żywienia metodą 80/20 to najskuteczniejszy sposób na budowanie trwałych nawyków!